POZNAJ 8 KORZYŚCI ZE STOSOWANIA PASTY PARODONTAX COMPLETE PROTECTION

Dziąsła są fundamentem zdrowych zębów, ale nie zawsze doceniamy ich ważną rolę. Często przy wyborze pasty ludzie kierują się obietnicą wzmocnienia zębów, zachowania ich bieli i czystości, ale pielęgnacja dziąseł jest równie istotna, szczególnie w przypadku jednej na trzy osoby, która pluje krwią podczas mycia zębów.

Jeśli podczas mycia lub nitkowania zębów ślina ma różowe lub czerwone zabarwienie, może to być oznaką krwawienia dziąseł, które jest wczesnym objawem choroby dziąseł.

Zlekceważenie pierwszych objawów choroby dziąseł lub zapalenia dziąseł i niepodjęcie leczenia może z czasem doprowadzić do dużo poważniejszej, nieodwracalnej choroby – zapalenia przyzębia, co grozi utratą zębów. Co zatem można zrobić, aby chronić zdrowie swoich zębów i dziąseł?

Nowa pasta do zębów parodontax Complete Protection oferuje 8 specjalnie opracowanych korzyści zapewniających zdrowsze dziąsła i mocniejsze zęby. Mycie zębów dwa razy dziennie pastą do zębów parodontax Complete Protection oznacza możliwość jednoczesnej pielęgnacji zębów i dziąseł bez konieczności wyboru między jednym a drugim.

WYJAŚNIENIE 8 KORZYŚCI ZE STOSOWANIA PASTY PARODONTAX COMPLETE PROTECTION

1. POMAGA POWSTRZYMAĆ KRWAWIENIE DZIĄSEŁ I ZAPOBIEGAĆ MU

Krwawienie najczęściej jest spowodowane przez bakterie płytki nazębnej , które gromadzą się na zębach i wokół nich. Nowa pasta parodontax Complete Protection ma specjalną formułę opracowaną pod kątem osób, które plują krwią podczas mycia zębów. Stosowana dwa razy dziennie do 50% skuteczniej niż zwykła pasta zmniejsza krwawienie dziąseł.

2. ZMNIEJSZA ZACZERWIENIENIE I OBRZĘK DZIĄSEŁ

Zdrowe dziąsła są różowe i jędrne. Zaczerwienione dziąsła i stan zapalny dziąseł mogą być wczesną oznaką choroby dziąseł. Jeśli płytka nazębna nie jest usuwana podczas regularnego mycia zębów, może podrażniać dziąsła, powodując ich obrzęk. Mycie zębów dwa razy dziennie pastą parodontax Complete Protection pomaga dziąsłom powrócić do zdrowia.

3. CZTEROKROTNIE SKUTECZNIEJ USUWA PŁYTKĘ NAZĘBNĄ*

Płytka nazębna jest główną przyczyną choroby dziąseł. Aby pomóc w zachowaniu zdrowia dziąseł, pasta do zębów parodontax Complete Protection ma wyjątkową formułę zawierającą wysokie stężenie bardzo drobnego wodorowęglanu sodu, dzięki czemu jest czterokrotnie skuteczniejsza od zwykłej pasty w usuwaniu płytki nazębnej.*

4. POMAGA ZACHOWAĆ SZCZELNOŚĆ POŁĄCZENIA ZĘBÓW I DZIĄSEŁ

Nagromadzenie się bakterii płytki nazębnej może powodować krwawienie dziąseł, a nieleczone może ostatecznie doprowadzić do recesji dziąseł, polegającej na tym, że dziąsła zaczynają odsuwać się od zębów, zmniejszając szczelność połączenia. Niepodjęcie działań przeciwdziałających recesji dziąseł grozi zaostrzeniem problemu. Pomiędzy zębami a dziąsłami mogą powstać kieszonki. Kieszonki te mogą ulec zakażeniu. To z kolei może doprowadzić do uszkodzenia struktur utrzymujących zęby na miejscu, a ostatecznie spowodować utratę zębów.

Mycie zębów dwa razy dziennie pastą parodontax Complete Protection pomaga w fizycznym usuwaniu głównej przyczyny krwawienia dziąseł poprzez likwidację bakterii płytki nazębnej nagromadzonych na linii dziąseł. Przyczynia się to do uszczelnienia połączeń między dziąsłami a zębami.

5. ZWALCZA NIEŚWIEŻY ODDECH

Bakterie płytki nazębnej są odpowiedzialne nie tylko za powstawanie problemu krwawiących dziąseł, ale mogą także przyczyniać się do nieświeżego oddechu czyli halitozy. Rozkładając cząsteczki jedzenia, bakterie uwalniają gazy o nieprzyjemnym zapachu, które powodują nieświeży oddech. Stosowana dwa razy dziennie pasta parodontax Complete Protection usuwa więcej płytki nazębnej niż zwykła pasta do zębów, zaś jej miętowy smak odświeża oddech.

6. WZMACNIA SZKLIWO

Szkliwo to cienka, twarda powłoka zewnętrzna zębów. Nadaje im biel i połysk oraz chroni przed próchnicą. Jedzenie i napoje mogą zawierać kwasy lub wchodzić w reakcję z bakteriami płytki nazębnej powodującą powstawanie kwasów. Kwasy atakują szkliwo, prowadząc do próchnicy. Pasta do zębów parodontax Complete Protection zawiera fluorek, który wzmacnia szkliwo, czyniąc zęby bardziej odpornymi na ataki ze strony płytki nazębnej i kwasów z diety, a także pomagając w naprawie uszkodzeń.

7. GŁĘBOKIE CZYSZCZENIE

Dzięki formule zawierającej bardzo drobny wodorowęglan sodu pasta parodontax Complete Protection pomaga usunąć czterokrotnie więcej płytki nazębnej niż zwykła pasta do zębów.* Mycie zębów dwa razy dziennie pastą parodontax Complete Protection pomaga utrzymywać zęby i dziąsła w czystości.

8. DELIKATNIE WYBIELA ZĘBY

Delikatnie usuwając powierzchniowe przebarwienia, pasta parodontax Complete Protection pomaga przywrócić zębom naturalną biel.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PASTĘ DO ZĘBÓW PARODONTAX COMPLETE PROTECTION?

Ze względu na 8 specjalnie opracowanych korzyści parodontax Complete Protection to jedyna taka pasta do zębów potrzebna do zachowania zdrowych dziąseł i mocnych zębów.

Stosować dwa razy dziennie ze szczoteczką do zębów Complete Protection.

W razie wątpliwości dotyczących stanu swoich dziąseł lub zębów należy skonsultować się z dentystą, który może postawić specjalistyczną diagnozę i doradzić leczenie.

* W porównaniu ze zwykłą pastą, po profesjonalnym czyszczeniu w gabinecie dentystycznym i przy szczotkowaniu dwa razy dziennie, nie dotyczy pasty parodontax Whitening.