Location:

pasta do codziennego stosowania parodontax Fluoride oraz płyn do higieny jamy ustnej Corsodyl
pasta do codziennego stosowania parodontax Fluoride oraz płyn do higieny jamy ustnej Corsodyl

parodontax & Corsodyl

O parodontax

Twórcy marki parodontax to eksperci od zdrowych dziąseł z ponad 30 krajów na całym świecie. Dlaczego? Ponieważ parodontax hamuje krwawienie dziąseł i zapobiega tej dolegliwości.

Krwawienie dziąseł może być wczesną oznaką choroby, a gama produktów parodontax powstała z myślą o utrzymaniu zdrowych dziąseł, silnych zębów i świeżego oddechu.

asortyment parodontax

Nasza historia

parodontax od lat pomaga w ochronie stanu zdrowia dziąseł. Pasta do zębów parodontax została stworzona przez niemieckiego dentystę, dr Focke, w 1937 r. Oryginalna formuła, oparta na wodorowęglanie sodu ze względu na jego nadzwyczajne właściwości czyszczące, jest podstawą pasty parodontax po dziś dzień. Od tamtej pory gama produktów parodontax została poszerzona o płyn do płukania jamy ustnej oraz szczoteczki do zębów, a marka stała się zaufanym ekspertem w kwestii zdrowia dziąseł.

Wizualizacja bakterii na dziąsłach

Nauka

Jako eksperci w zakresie zdrowia dziąseł nieustannie prowadzimy badania kliniczne, mające na celu pogłębienie naszej wiedzy na temat utrzymania dziąseł w dobrej kondycji i zwalczania ich chorób. W ostatnich latach uruchomiliśmy program kliniczny, którego celem było przetestowanie, usprawnienie i rozszerzenie gamy past, płynów do płukania i szczoteczek parodontax. Nauka jest sercem wszystkiego, co robimy, dzięki czemu nasze produkty tak skutecznie pomagają utrzymać zdrowe dziąsła i mocne zęby.

Jak działa specjalistyczna pasta do zębów do codziennego stosowania parodontax?

Pasta do zębów parodontax ma za zadanie powstrzymać krwawienie dziąseł. Jej formuła o niskiej abrazyjności dla szkliwa zębów z wodorowęglanem sodu rozbija płytkę bakteryjną, czyli lepką warstwę zbudowaną z bakterii, która podrażnia dziąsła i może prowadzić do ich krwawienia. Szczotkując zęby dwa razy dziennie, usuwasz znaczną cześć płytki nazębnej, zatrzymując krwawienie dziąseł i zapobiegając rozwojowi chorób dziąseł.

parodontax Fluoride pasta do codziennego stosowania

O Corsodyl

Produkt leczniczy Corsodyl to bezbarwny płyn do stosowania w jamie ustnej, który pomaga zapobiegać zapaleniu dziąseł i przyspiesza gojenie dziąseł po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy ustnej. Wspomaga również leczenie aft oraz zakażeń jamy ustnej gdzie czynnikiem sprawczym są drożdżaki.

płyn do higieny jamy ustnej Corsodyl

Nauka

Płyn do stosowania w jamie ustnej Corsodyl jest preparatem o działaniu przeciwbakteryjnym do stosowania zewnętrznego. Substancja czynna zawarta w leku Corsodyl działa na szeroki zakres wegetatywnych form bakterii Gram-ujemnych i Gram-dodatnich, drożdżaków, grzybów wywołujących grzybice skórne oraz lipofilnych wirusów. Działa na szeroki zakres organizmów patogennych bytujących w jamie ustnej stąd też jest pomocny w leczeniu wielu powszechnie występujących chorób jamy ustnej.

Jak działa Corsodyl

Corsodyl ma działanie przeciwbakteryjne — nie tylko usuwa bakterie powodujące choroby dziąseł, ale i hamuje powstawanie płytki nazębnej. Może być stosowany również do utrzymania higieny jamy ustnej gdy nie można właściwie szczotkować zębów np. po zabiegach stomatologicznych.

Pomaga w leczeniu i zapobieganiu zapalenia dziąseł, oraz może być stosowany po zabiegach chirurgicznych na przyzębiu w celu przyspieszenia gojenia się dziąseł.

Wspomaga leczenie aft oraz zakażeń jamy ustnej drożdżakami (np. odprotezowe zapalenie jamy ustnej oraz pleśniawki).

płyn do higieny jamy ustnej Corsodyl
Ślina ze śladami krwi w umywalce