LECZENIE CHOROBY DZIĄSEŁ

Przyczyną choroby dziąseł są złogi bakterii płytki nazębnej, które gromadzą się na zębach i w przestrzeniach między nimi. Jeżeli nie będą regularnie usuwane wskutek szczotkowania lub nitkowania, mogą podrażniać dziąsła, skutkując ich zaczerwienieniem, obrzękiem i krwawieniem, czyli wczesnymi objawami choroby dziąseł, znanej jako zapalenie dziąseł.

Nieleczona może doprowadzić do powstania małych „kieszonek” między zębami a dziąsłami. Z czasem kieszonki te będą się pogłębiać, prowadząc do zapalenia przyzębia, jednego z najpoważniejszych typów choroby dziąseł. Na tym etapie szkody powstałe w dziąsłach mogą skutkować nawet utratą zębów.

Dlatego tak ważne jest zatrzymanie tego procesu już na wczesnym etapie i skuteczne wyleczenie dziąseł.

TRZY KROKI DO WYLECZENIA CHOROBY DZIĄSEŁ

Zdrowe dziąsła mają ogromne znaczenie dla zdrowia zębów, a najlepszy sposób na utrzymanie zdrowych dziąseł to prawidłowe dbanie o zdrowie jamy ustnej.

Wystarczą trzy proste kroki, by utrzymać zdrowe dziąsła i czyste zęby, a tym samym zapobiegać chorobie dziąseł.

KROK 1 — Szczotkuj zęby dwa razy dziennie pastą do zębów parodontax z fluorem

Szczotkuj zęby dwa razy dziennie przez co najmniej dwie minuty za pomocą szczoteczki manualnej lub elektrycznej o małej główce i miękkich, okrągłych włóknach. Używaj pasty do zębów do codziennego stosowania parodontax z fluorem, która usuwa złogi bakterii płytki nazębnej z linii dziąseł, chroniąc tym samym dziąsła i zęby. Stosowana dwa razy dziennie, 4x skuteczniej niż zwykła pasta usuwa główną przyczynę krwawienia dziąseł*.

KROK 2 — Używaj nici do usuwania płytki spomiędzy zębów

Używaj nici dentystycznej lub szczoteczek międzyzębowych w celu usunięcia płytki z trudno dostępnych miejsc, szczególnie między zębami. Zachowaj ostrożność, by nie zranić dziąseł.

KROK 3 — Regularnie odwiedzaj dentystę, by usuwać złogi bakterii płytki nazębnej i zapobiegać chorobie dziąseł

Regularne wizyty u dentysty mogą pomóc w wykryciu problemów z dziąsłami jeszcze przed wystąpieniem jakichkolwiek objawów choroby. Dentysta może przeprowadzić też zabieg skalingu, który ma na celu usunięcie zalegających bakterii płytki nazębnej (kamienia) i niedopuszczenie do rozwoju choroby dziąseł.

Te trzy proste kroki wystarczą, by zapobiegać chorobie dziąseł oraz utrzymać zdrowe dziąsła i czyste zęby.

CO ZROBIĆ, GDY CHOROBA DZIĄSEŁ JUŻ SIĘ ROZWINĘŁA?

Jeżeli zauważasz u siebie jakiekolwiek objawy choroby lub zapalenia dziąseł, te trzy kroki pomogą powstrzymać jego rozwój. To bardzo ważne, ponieważ nieleczone może przerodzić się w zapalenie przyzębia, które z kolei może prowadzić do utraty zębów. Jeżeli cierpisz na chorobę dziąseł, odwiedź swojego dentystę, który pomoże zapobiec jej rozwojowi.

* W porównaniu ze zwykłą pastą, po profesjonalnym czyszczeniu w gabinecie dentystycznym i przy szczotkowaniu dwa razy dziennie, nie dotyczy pasty parodontax Whitening.