Location:

Najczęściej zadawane pytania parodontax i Corsodyl

Parodontax – najczęściej zadawane pytania

 • Co to jest pasta do zębów parodontax?

  Zdrowe dziąsła nie krwawią. Jeśli podczas mycia lub nitkowania zębów plujesz krwią, może to być oznaką choroby dziąseł. Parodontax to pasta z fluorkiem do codziennego stosowania, której działanie powstrzymujące krwawienie dziąseł i zapobiegające krwawieniu dziąseł zostało udowodnione klinicznie. Używaj pasty do zębów parodontax codziennie, aby zachować zdrowe dziąsła, mocne zęby i świeży oddech.

 • Jak działa pasta do zębów parodontax?

  Bakterie płytki nazębnej stale gromadzą się na zębach oraz wokół zębów i pomiędzy nimi. Jeśli płytka nazębna nie zostanie usunięta, może podrażniać dziąsła, powodując ich zaczerwienienie, obrzęk i krwawienie (zapalenie dziąseł). Nieleczone zapalenie dziąseł może się zaostrzyć i prowadzić do powstania nieświeżego oddechu, recesji dziąseł oraz poważniejszych postaci choroby dziąseł.


  W odróżnieniu od zwykłej pasty do zębów z fluorkiem pasta parodontax ma specjalną formułę zawierającą wodorowęglan sodu. Podczas szczotkowania wnika on w płytkę nazębną, przyczyniając się do jej rozbicia i ułatwiając jej usunięcie.


  Poprzez fizyczne usuwanie bakterii z linii dziąseł pasta parodontax pomaga zachować szczelność połączenia zębów i dziąseł. Pasta ta jest czterokrotnie skuteczniejsza od zwykłej pasty do zębów w usuwaniu głównej przyczyny krwawienia dziąseł.**


  **Skuteczność usuwania płytki nazębnej w porównaniu do zwykłej pasty do zębów, przy stosowaniu dwa razy dziennie. Nie dotyczy pasty parodontax Whitening.

 • Dlaczego parodontax jest 4x bardziej skuteczna do innych past?

  Klinicznie udowodniono, że pasta do zębów parodontax jest czterokrotnie skuteczniejsza od zwykłej pasty do zębów w usuwaniu nagromadzenia bakterii płytki nazębnej, stanowiącego przyczynę krwawienia dziąseł.**


  **Skuteczność usuwania płytki nazębnej w porównaniu do zwykłej pasty do zębów, przy stosowaniu dwa razy dziennie. Nie dotyczy pasty parodontax Whitening.

 • Jak używać pasty do zębów parodontax?

  Myć zęby dwa razy dziennie i nie więcej niż trzy razy przez dwie minuty. Nie połykać. Wypluć. Nie zaleca się stosowania przez dzieci w wieku poniżej 12 lat.

 • Jak szybko pasta do zębów parodontax powstrzymuje krwawienie dziąseł?

  Pasta do zębów parodontax zaczyna działać już od pierwszego użycia, a stosowana dwa razy dziennie znacząco zmniejsza ilość płytki nazębnej i ogranicza krwawienie dziąseł po sześciu tygodniach.

 • Czy parodontax zapobiega nawrotom krwawienia dziąseł?

  Mycie zębów dwa razy dziennie pastą parodontax to klinicznie potwierdzony sposób ochrony przed krwawieniem dziąseł.

 • Czy po zaprzestaniu używania pasty do zębów parodontax dojdzie do nawrotu choroby dziąseł?

  Jeżeli zaprzestaniesz używania pasty do zębów parodontax, nie będzie ona mogła dalej zapobiegać objawom choroby dziąseł. Skonsultuj się z dentystą i dowiedz się, jakie produkty najlepiej nadają się do leczenia Twojej choroby dziąseł.

 • Jak smakuje pasta do zębów parodontax?

  Pasta parodontax Complete Protection zawiera wyjątkowo drobny wodorowęglan sodu, który pomaga usuwać płytkę nazębną i nadaje paście wyjątkowy, udoskonalony smak.


  Pasta do zębów parodontax Daily zawiera wodorowęglan sodu, który pomaga usuwać płytkę nazębną i zachować czystość jamy ustnej, a także mieszankę naturalnych ekstraktów ziołowych, która nadaje jej unikalny smak. Przyzwyczajenie się do tego smaku może zająć trochę czasu, ale większość osób szybko zaczyna go lubić tak samo jak smak zwykłej pasty i cieszyć się uczuciem czystości, jakie zapewnia.

 • Czy pasta do zębów parodontax zawiera fluorek?

  Tak. Większość past do zębów parodontax zawiera fluorek.


  Pasty do zębów parodontax Complete Protection Original, Extra Fresh i Whitening zawierają 1400 ppm fluorku. Pasty do zębów parodontax Daily Fluoride, Extra Fresh i Whitening zawierają 1400 ppm, a pasta parodontax Ultra Clean – 1450 ppm fluorku. Natomiast pasta parodontax Daily Fluoride Free nie zawiera fluorku. W przypadku ciągłego stosowania należy skonsultować się z dentystą.

 • Czy pasta do zębów parodontax ma właściwości ścierne?

  Pasty parodontax mają specjalny skład, który sprawia, że są delikatne dla szkliwa.

 • Kto powinien używać pasty do zębów parodontax?

  Pasta do zębów parodontax przeznaczona jest dla osób mających krwawiące dziąsła lub skłonność do krwawienia dziąseł. Pomaga powstrzymywać krwawienie dziąseł i zapobiega mu, a także oferuje wszystkie korzyści wynikające ze stosowania codziennej pasty do zębów z fluorkiem, wzmacnia szkliwo oraz zachowuje zdrowie dziąseł i zapewnia świeży oddech.

 • Jakie składniki zawiera pasta do zębów parodontax?

  Głównymi składnikami pasty do zębów parodontax są wodorowęglan sodu i fluorek sodu.

 • Czy dostępne są różne rodzaje past do zębów parodontax?

  Tak, pasta do zębów parodontax Complete Protection występuje w trzech wersjach – Original, Extra Fresh i Whitening. Pasta do zębów parodontax Daily dostępna jest w pięciu wersjach – Daily Fluoride, Ultra Clean, Extra Fresh, Whitening and Fluoride Free. Ostatnia z wymienionych past nie zawiera fluorku, dlatego w przypadku chęci jej ciągłego stosowania należy skonsultować się z dentystą.

 • Czy wśród past do zębów parodontax są produkty wybielające?

  Tak, pasty do zębów parodontax Complete Protection, parodontax Daily Whitening i parodontax Daily Ultra Clean przywracają zębom naturalną biel poprzez delikatne usuwanie powierzchniowych przebarwień.

 • Czy pasta do zębów parodontax pozostawia przebarwienia?

  Nie, pasta do zębów parodontax usuwa bakterie płytki nazębnej i przywraca naturalną biel zębów.

 • Dlaczego pasta parodontax Daily zawiera zioła?

  Pasty do zębów parodontax zawierają ekstrakty ziołowe, nadające im wyjątkowy smak.

 • Czy pasta do zębów parodontax jest odpowiednia dla dzieci?

  Nie zaleca się stosowania pasty do zębów parodontax przez dzieci w wieku poniżej 12 lat. W sprawie najbardziej odpowiedniej higieny jamy ustnej dziecka należy skonsultować się z dentystą.

 • Jakie objawy łagodzi pasta do zębów parodontax?

  Pasta do zębów parodontax łagodzi objawy zapalenia dziąseł, w tym krwawienie, zaczerwienienie i obrzęk.

   

  Podobnie jak zwykła pasta z fluorkiem, pomaga w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej, zapewniając mocne zęby, zdrowe dziąsła i świeży oddech.

 • Czy muszę używać pasty do zębów parodontax dwa razy dziennie, każdego dnia?

  Zaleca się mycie zębów pastą parodontax dwa razy dziennie, co pozwoli zapobiegać krwawieniu dziąseł.

 • Jakie są korzyści wynikające z używania szczoteczki do zębów parodontax?

  Szczoteczka do zębów parodontax Complete Protection oferuje 8 korzyści zapewniających zdrowe dziąsła i mocne zęby. Pomaga usuwać płytkę nazębną, czyści wzdłuż linii dziąseł, jest delikatna dla dziąseł i szkliwa, ma małą końcówkę docierającą do trudno dostępnych miejsc, czyści przestrzenie między zębami oraz przywraca zębom naturalną biel.* W tylnej części końcówki znajduje się miękki element do czyszczenia języka. Szczoteczka posiada również ergonomiczny uchwyt.

  *Przy myciu dwa razy dziennie

 • Co to jest płyn do płukania jamy ustnej parodontax Daily Mouthwash?

  Płyn do płukania jamy ustnej parodontax Daily Mouthwash ma specjalną formułę, która przy stosowaniu podczas mycia zębów dwa razy dziennie pomaga zapobiegać problemom z dziąsłami. Klinicznie udowodniono, że formuła ta pomaga usuwać płytkę nazębną i zapobiega jej dalszemu gromadzeniu się, przyczyniając się do zachowania zdrowych dziąseł. Płyn zawiera fluorek, który wzmacnia zęby, zapobiega powstawaniu ubytków i przyczynia się do zmniejszenia ilości bakterii powodujących nieświeży oddech. Stosować dwa razy dziennie razem z pastą do zębów parodontax.

 • Jak używać płynu do płukania jamy ustnej parodontax do codziennego stosowania?

  Stosować dwa razy dziennie. Przepłukać jamę ustną przy użyciu 10 ml płynu przez jedną minutę, następnie wypluć. Nie połykać i nie mieszać z wodą. Nie pić bezpośrednio z butelki. Nie używać, jeżeli opakowanie było otwarte przed zakupem.

 • Czy można używać płynu do płukania jamy ustnej parodontax Daily Mouthwash po umyciu zębów pastą parodontax?

  Aby uzyskać korzyści płynące ze stosowania płynu do płukania jamy ustnej parodontax Daily Mouthwash, należy używać go dwa razy dziennie razem z pastą do zębów parodontax.

 • Czy płyn do płukania jamy ustnej parodontax Daily Mouthwash zawiera alkohol?

  Nie, płyn do płukania jamy ustnej parodontax Daily Mouthwash nie zawiera alkoholu.

 • Czy płyn do płukania jamy ustnej parodontax Daily Mouthwash powoduje przebarwienia?

  Płyn do płukania jamy ustnej parodontax Daily Mouthwash może powodować przebarwienia zębów i języka. Można je usunąć poprzez mycie zębów dwa razy dziennie szczoteczką do zębów parodontax lub podczas wizyty u higienisty bądź dentysty. Przebarwień można uniknąć, nie pijąc herbaty, kawy ani czerwonego wina, w szczególność przez godzinę po zastosowaniu płynu.

 • Jakie składniki zawiera płyn do płukania jamy ustnej parodontax Daily Mouthwash?

  Płyn do płukania jamy ustnej parodontax zawiera 250 ppm fluorku, który pomaga zapobiegać próchnicy, oraz niskie stężenie diglukonianu chlorheksydyny, który hamuje powstawanie płytki nazębnej.

 • Czy w produktach parodontax występuje triklosan?

  Nie, w produktach parodontax triklosan nie występuje.

 • Co to jest zapalenie dziąseł?

  Zapalenie dziąseł to odwracalna forma choroby dziąseł. Do zapalenia dziąseł dochodzi, gdy zostają one podrażnione przez bakterie płytki nazębnej, które gromadzą się na zębach i w przestrzeniach między nimi. Może to prowadzić do zaczerwienienia, obrzęku i krwawienia dziąseł, a nawet do ich recesji oraz do halitozy.

 • Co powoduje chorobę dziąseł (zapalenie dziąseł)?

  Jedną z głównych przyczyn choroby dziąseł są bakterie płytki nazębnej, które gromadzą się na zębach i w przestrzeniach między nimi. Jeżeli nie zostaną usunięte podczas codziennego szczotkowania lub nitkowania, mogą prowadzić do podrażnienia dziąseł, a w rezultacie do ich zaczerwienienia i obrzęku oraz krwawienia podczas szczotkowania. Ten etap choroby zwany jest zapaleniem dziąseł. W razie niepodjęcia leczenia, choroba może rozwinąć się w zapalenie przyzębia, nieodwracalne stadium, które może prowadzić do utraty zębów.

 • Jakie są objawy choroby (zapalenia) dziąseł?

  Do objawów choroby (zapalenia) dziąseł można zaliczyć zaczerwienienie, obrzęk, nieświeży oddech oraz krwawienie podczas szczotkowania lub nitkowania.

 • W jaki sposób można zapobiegać chorobie (zapaleniu) dziąseł?

  Zapaleniu dziąseł spowodowanemu przez nagromadzenie bakterii płytki nazębnej można zapobiegać poprzez właściwą higienę jamy ustnej. Należy myć zęby dwa razy dziennie pastą parodontax z fluorkiem, która jest czterokrotnie skuteczniejsza od zwykłej pasty do zębów w usuwaniu przyczyny krwawienia dziąseł.** Aby usunąć płytkę nazębną z trudno dostępnych przestrzeni między zębami, należy stosować nić dentystyczną. Należy także regularnie odwiedzać dentystę, ponieważ może on zauważyć oznaki choroby dziąseł przed wystąpieniem jakichkolwiek odczuwalnych objawów.


  **Skuteczność usuwania płytki nazębnej w porównaniu do zwykłej pasty do zębów, przy stosowaniu dwa razy dziennie. Nie dotyczy pasty parodontax Whitening.

 • Czy choroba dziąseł jest częstym problemem?

  Tak, choroba dziąseł dotyka 50% osób dorosłych na całym świecie.

 • Czym jest choroba zębów?

  Choroba zębów to termin odnoszący się do zapalenia dziąseł i zapalenia przyzębia lub chorób okołozębowych, z których wszystkie należą też do grupy chorób dziąseł.

 • Czy zbyt mocne szczotkowanie może być przyczyną krwawienia dziąseł?

  Zła technika szczotkowania zębów w połączeniu ze zbyt twardą szczoteczką, może prowadzić do krwawienia dziąseł podczas szczotkowania. Należy jednak pamiętać, iż główną przyczyną krwawienia dziąseł jest gromadzenie się płytki nazębnej na linii dziąseł. Najlepszym sposobem na jej usunięcie jest mycie zębów dwa razy dziennie pastą parodontax.

 • Skąd mam wiedzieć, że w moim przypadku wskazane jest stosowanie pasty do zębów parodontax?

  Pastę do zębów parodontax opracowano z myślą o osobach z problemem lub podatnych na problem krwawiących dziąseł. Podobnie jak zwykła pasta z fluorkiem, pomaga w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej, zapewniając mocne zęby, zdrowe dziąsła i świeży oddech.

 • Z ilu produktów składa się gama parodontax?

  Gama produktów parodontax składa się z 6 past do zębów: parodontax Classic, parodontax Fluoride, parodontax Extra Fresh, parodontax Whitening, parodontax Complete Protection i parodontax Ultra Clean oraz płynu od płukania jamy ustnej i szczoteczki do zębów parodontax.

Produkt Leczniczy Corsodyl - najczęściej zadawane pytania

 • Czy wszystkie płyny do płukania jamy ustnej leczą chorobę dziąseł?

  Nie wszystkie płyny do płukania jamy ustnej leczą chorobę dziąseł; niektóre mają za zadanie odświeżać oddech lub zapobiegać ubytkom. Płyn do płukania jamy ustnej parodontax Daily Mouthwash ma formułę, która przy stosowaniu podczas mycia zębów dwa razy dziennie pomaga zapobiegać problemom z dziąsłami. Zawiera diglukonian chlorheksydyny o niskim stężeniu, który zmniejsza odkładanie się płytki nazębnej. Udowodniono klinicznie, że substancja ta pomaga usunąć bakterie płytki nazębnej i zapobiec dalszemu ich gromadzeniu się. Pomaga w zmniejszaniu ilości bakterii powodujących nieświeży oddech oraz zawiera fluorek wzmacniający zęby i zapobiegający powstawaniu ubytków.


  Płyn do płukania jamy ustnej Corsodyl 0.2% zawiera wyższe stężenie chlorheksydyny. Stosować pomocniczo w leczeniu i zapobieganiu zapalenia dziąseł. Stosować zgodnie z ulotką dla pacjenta.

 • Czy płyn do płukania jamy ustnej Corsodyl zawiera alkohol?

  Nie, produkt leczniczy Corsodyl nie zawiera alkoholu. Szczegółowe informacje o składzie leku znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania.

 • Czy mogę stosować produkty zawierające alkohol?

  W przypadku stosowania zgodnie z z ulotką dołączoną do opakowania, produkty do płukania jamy ustnej, które nie zawierają alkoholu, oferują takie same korzyści i skuteczność w leczeniu problemów z dziąsłami, jak produkty zawierające alkohol. Istnieje wiele produktów do wyboru. W celu dobrania najbardziej odpowiedniego produktu należy skonsultować się z dentystą.

 • Jaki jest termin przydatności do użycia produktu leczniczego Corsodyl?

  Okres ważności produktu leczniczego Corsodyl wynosi 34 miesiące. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

 • Jak długo należy stosować płyn do płukania jamy ustnej Corsodyl?

  W leczeniu zapalenia dziąseł u osób dorosłych zaleca się kurację lekiem Corsodyl trwającą około 1 miesiąca. W przypadku aft oraz drożdżakowego zapalenia jamy ustnej leczenie należy kontynuować przez 48 godzin od uzyskania klinicznych objawów wyleczenia. W leczeniu zapalenia jamy ustnej wywołanym przez protezy zębowe należy po umyciu protez dwa razy dziennie moczyć je w płynie Corsodyl przez piętnaście minut.

   

  Płyn Corsodyl jest niezgodny ze środkami anionowymi, które zazwyczaj występują w pastach do zębów. Dlatego nie należy stosować płynu Corsodyl bezpośrednio po umyciu zębów.

   

  Płynu nie należy stosować dłużej niż 4 tygodnie, chyba że lekarz zaleci inaczej.

   

  Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku.

 • Czy produkt leczniczy Corsodyl jest odpowiedni dla dzieci?

  Produktu leczniczego Corsodyl nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat bez zalecenia lekarza.

 • Czy mogę stosować produkt leczniczy Corsodyl codziennie?

  Płyn do płukania jamy ustnej Corsodyl należy stosować zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania lub zgodnie z zaleceniami dentysty. Do codziennego zapobiegania krwawieniu dziąseł można stosować pastę do zębów i płyn do płukania jamy ustnej parodontax.

 • Jak szczotkować zęby, gdy używa się produktu leczniczego Corsodyl?

  Chlorheksydyna jest niezgodna z substancjami anionowymi, które są między innymi składnikami past do zębów. Dlatego przed zastosowaniem leku po umyciu zębów należy dokładnie wypłukać jamę ustną lub też zastosować Corsodyl o innej porze dnia.

 • Czy samo stosowanie płynu do płukania jamy ustnej zapewnia właściwą higienę jamy ustnej?

  Nie. Właściwa higiena jamy ustnej polega na dokładnym myciu zębów dwa razy dziennie oraz regularnej kontroli u dentysty oraz profesjonalnym czyszczeniu zębów przez higienistę lub dentystę. Stosowanie płynu do płukania jamy ustnej do codziennego stosowania, takiego jak parodontax Daily, może uzupełniać te czynności, ale nie może ich zastąpić.


  Uporczywe, nasilające się lub poważne problemy z dziąsłami, takie jak zaczerwienienie, obrzęk lub krwawienie dziąseł, są objawami choroby dziąseł. Aby naprawić powstałe uszkodzenia i zmniejszyć ilość nagromadzonych bakterii płytki nazębnej w jamie ustnej, konieczna może być intensywna pielęgnacja. Dentysta może zalecić krótkotrwałe stosowanie intensywnej kuracji płynem do płukania jamy ustnej Corsodyl jako uzupełnienie zwykłej higieny jamy ustnej. Pomoże to zachować czystość jamy ustnej i przyczyni się do zagojenia dziąseł.