Najczęściej zadawane pytania parodontax i Corsodyl

Parodontax – najczęściej zadawane pytania

Produkt Leczniczy Corsodyl - najczęściej zadawane pytania

 • Czy płyn do płukania jamy ustnej Corsodyl zostawia przebarwienia?

  Produkt leczniczy w postaci płynu do płukania jamy ustnej Corsodyl może pozostawiać przebarwienia na zębach i języku. Można je usunąć, myjąc zęby dwa razy dziennie pastą parodontax bądź z pomocą higienistki lub dentysty. Aby uniknąć przebarwień, w ciągu godziny od użycia płynu nie pij herbaty, kawy ani czerwonego wina.

 • Czy wszystkie płyny do płukania jamy ustnej leczą chorobę dziąseł?

  Nie wszystkie płyny do płukania jamy ustnej to leki. Niektóre odświeżają oddech, inne zapewniają ochronę przeciwpróchniczą. Stosowany dwa razy dziennie przy okazji szczotkowania płyn do płukania jamy ustnej parodontax Daily Mouthwash, dzięki swojej formulacji, chroni dziąsła przed problemami. Jego potwierdzona klinicznie formuła usuwa bakterie płytki nazębnej i zapobiega ich dalszemu gromadzeniu się. Zawiera fluor, który wzmacnia zęby, zapobiega ubytkom i zabija bakterie odpowiedzialne za nieświeży oddech.

   

  Produkt leczniczy Corsodyl można stosować pomocniczo w leczeniu i zapobieganiu zapalenia dziąseł. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

 • Czy produkt leczniczy Corsodyl zawiera alkohol?

  Nie, produkt leczniczy Corsodyl nie zawiera alkoholu. Szczegółowe informacje o składzie leku znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania.

 • Czy mogę stosować produkty zawierające alkohol?

  Stosowane zgodnie z zaleceniami, produkty do płukania jamy ustnej niezawierające alkoholu są tak samo skuteczne w leczeniu problemów dziąseł jak te zawierające alkohol.

 • Jaki jest termin przydatności do użycia produktu leczniczego Corsodyl?

  Okres ważności produktu leczniczego Corsodyl wynosi 34 miesiące. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

 • Jak długo mogę stosować produkt leczniczy Corsodyl?

  W leczeniu zapalenia dziąseł u osób dorosłych zaleca się kurację lekiem Corsodyl trwającą około 1 miesiąca. W przypadku aft oraz drożdżakowego zapalenia jamy ustnej leczenie należy kontynuować przez 48 godzin od uzyskania klinicznych objawów wyleczenia. W leczeniu zapalenia jamy ustnej wywołanym przez protezy zębowe należy po umyciu protez dwa razy dziennie moczyć je w płynie Corsodyl przez piętnaście minut.

   

  Płyn Corsodyl jest niezgodny ze środkami anionowymi, które zazwyczaj występują w pastach do zębów. Dlatego nie należy stosować płynu Corsodyl bezpośrednio po umyciu zębów.

   

  Płynu nie należy stosować dłużej niż 4 tygodnie, chyba że lekarz zaleci inaczej.

   

  Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku.

 • Czy produkt leczniczy Corsodyl jest odpowiedni dla dzieci?

  Produktu leczniczego Corsodyl nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat bez zalecenia lekarza.

 • Czy mogę stosować produkt leczniczy Corsodyl codziennie?

  Corsodyl należy używać zgodnie z informacją zawartą w ulotce przy wymienionych wskazaniach do stosowania. Do codziennej ochrony dziąseł zaleca się stosowanie produktów parodontax.

 • Jak szczotkować zęby, gdy używa się produktu leczniczego Corsodyl?

  Chlorheksydyna jest niezgodna z substancjami anionowymi, które są między innymi składnikami past do zębów. Dlatego przed zastosowaniem leku po umyciu zębów należy dokładnie wypłukać jamę ustną lub też zastosować Corsodyl o innej porze dnia.

 • Czy samo stosowanie płynu do płukania jamy ustnej zapewnia właściwą higienę jamy ustnej?

  Nie. Właściwa higiena jamy ustnej wymaga dokładnego szczotkowania dwa razy dziennie oraz regularnych kontroli i profesjonalnego czyszczenia przez dentystę lub higienistkę. Stosowanie płynu do płukania jamy ustnej tego nie zastąpi, może być jedynie uzupełnieniem.

   

  Uporczywe, narastające lub poważne problemy z dziąsłami, takie jak zaczerwienienie, obrzęk lub krwawienie dziąseł są objawami choroby dziąseł. Naprawa szkód i redukcja liczby bakterii płytki nazębnej w jamie ustnej może wymagać zastosowania intensywnej kuracji.