Location:

Kobieta szczotkująca zęby
Kobieta szczotkująca zęby

Objawy choroby dziąseł

Przewiń w dół, aby poznać objawy

Czy zmierzasz w stronę choroby dziąseł?

 • Krwawienie dziąseł

  Wizualizacja krwawiących dziąseł

  Zdrowe dziąsła nie krwawią, dlatego wypluwanie krwi podczas szczotkowania lub nitkowania może być oznaką choroby dziąseł.

  Przyczyną krwawienia dziąseł mogą być bakterie płytki nazębnej, które nieustannie gromadzą się na zębach i w przestrzeniach między nimi. Nieusunięta płytka może podrażniać dziąsła, prowadząc do ich krwawienia. Wypluwanie krwi podczas szczotkowania może być wczesną oznaką choroby dziąseł i pierwszym przystankiem na drodze do utraty zębów.

  Dowiedz się więcej

 • nieświeży oddech

  Wizualizacja bakterii na dziąsłach przy użyciu szkła powiększającego

  Nieświeży oddech (inaczej halitoza) ma wiele przyczyn i może być oznaką choroby dziąseł.

  Jedną z głównych przyczyn krwawienia dziąseł mogą być bakterie płytki nazębnej, które powodują także nieświeży oddech. Bakterie rozkładają resztki jedzenia, co może powodować wydzielanie się gazów o nieprzyjemnym zapachu. Prowadzi to do nieświeżego oddechu, który może być przyczyną zakłopotania oraz wczesną oznaką choroby dziąseł.

  Dowiedz się więcej

 • obrzęknięte dziąsła

  Wizualizacja opuchniętych dziąseł

  Obrzęknięte lub objęte stanem zapalnym dziąsła mogą być zaczerwienione i obrzmiałe, co może być wczesną oznaką choroby dziąseł.

  Najczęstszą przyczyną stanu zapalnego lub obrzęku dziąseł są bakterie płytki nazębnej, które gromadzą się na zębach i w przestrzeniach między nimi. Jeżeli nie zostaną one usunięte (najczęściej wskutek szczotkowania), mogą prowadzić do powstania stanu zapalnego wokół zęba. Ten może objąć także zębodół, a w rezultacie być przyczyną poważnej choroby dziąseł.

  Dowiedz się więcej

 • recesja dziąseł

  Wizualizacja cofających się dziąseł

  Recesja dziąseł zachodzi wtedy, gdy dziąsła się cofają. Zlekceważenie tego stanu może prowadzić do odsłonięcia korzenia zęba.

  Jedną z pierwszych oznak recesji dziąseł może być nadwrażliwość zębów. Możesz także zauważyć, że ząb wydaje się dłuższy niż zwykle, a dziąsła nie tylko wyglądają inaczej, ale są też inne w dotyku. Chociaż recesja dziąseł występuje często, nie należy jej lekceważyć, gdyż może być oznaką choroby dziąseł.

  Dowiedz się więcej

 • utrata zębów

  Wizualizacja obluzowanego zęba

  Utrata zębów może być spowodowana jedną z najpoważniejszych chorób dziąseł — zapaleniem przyzębia.

  Zapalenie przyzębia to infekcja tkanek, więzadeł i kości dookoła zębów. Może do niego dojść w sytuacji, w której objawy spowodowane stanem zapalnym, takie jak krwawienie dziąseł, nie będą odpowiednio leczone. Zapalenie przyzębia jest nieodwracalne i może prowadzić do utraty zębów, dlatego tak ważne jest leczenie wcześniejszych objawów.

  Dowiedz się więcej

pasta parodontax Fluoride

Parodontax to specjalnie opracowana pasta do zębów z fluorem, która jest 4x bardziej skuteczna w zwalczaniu głównej przyczyny krwawiących dziąseł w porównaniu ze zwykłą pastą po profesjonalnym czyszczeniu w gabinecie dentystycznym i przy szczotkowaniu dwa razy dziennie.

Mycie zębów dwa razy dziennie pastą parodontax to klinicznie potwierdzony sposób zapobiegania krwawieniu dziąseł. Idealnie nadaje się do codziennego stosowania, gdyż dodatkowo wzmacnia zęby i odświeża oddech.

Każdego dnia używaj płynu do płukania ust parodontax Daily Mouthwash oraz szczoteczki do zębów parodontax.

Dowiedz się, jak pasta do zębów parodontax może powstrzymać rozwój choroby dziąseł tutaj.

Zobacz gamę produktów