NIE DAJ SIĘ CHOROBIE DZIĄSEŁ

Choroba dziąseł to nieprzyjemne i niekomfortowe uczucie. Od krwawienia lub obrzęku, przez zapalenie dziąseł, po poważniejsze problemy, jak zapalenie przyzębia — skutki choroby dziąseł są tym gorsze, im dłużej pozostaje ona nieleczona.

Więcej informacji dotyczących wczesnych oznak choroby dziąseł — oraz sposobów radzenia sobie z nimi — można znaleźć w innych sekcjach na tej stronie. W razie zauważenia u siebie któregoś z objawów należy niezwłocznie skontaktować się z dentystą.

Ukryte skutki choroby dziąseł

Na świecie około 50% dorosłych osób cierpi na zapalenie dziąseł. Dla wielu z nich oznacza to nie tylko problemy fizyczne, ale i emocjonalne oraz społeczne.

Ludzie cierpiący na halitozę (nieświeży oddech), potencjalną oznakę choroby dziąseł, mogą odczuwać duże skrępowanie, szczególnie w towarzystwie, lub gdy chcą się do kogoś zbliżyć. Choroba dziąseł może mieć też wpływ na wygląd dziąseł i to, jakie są w dotyku. Dotyczy to szczególnie poważniejszych przypadków, takich jak zapalenie przyzębia, które może prowadzić do nieodwracalnej utraty zębów. To może skutkować spadkiem pewności siebie.

Tymczasem osoby, które podczas szczotkowania lub nitkowania zauważą krew, mogą odczuwać lęk, zastanawiając się, co to oznacza dla zdrowia ich dziąseł. Nawet tak proste czynności, jak wspólne wyjście ze znajomymi na obiad, stają się problemem.

Leczenie choroby dziąseł

Na szczęście jest wiele sposobów zapobiegania chorobie dziąseł — począwszy od rozmowy z dentystą, który zaleci właściwe leczenie.

Dbanie o zdrowe dziąsła, mocne zęby i świeży oddech między kontrolami pomoże zniwelować negatywny wpływ choroby dziąseł na codzienne życie.

  • Myj zęby dwa razy dziennie przez dwie minuty pastą parodontax Fluoride, która 4x skuteczniej niż zwykła pasta eliminuje główną przyczynę krwawienia dziąseł*. Sposorob osob, ktore wyrazily obawe o wplyw choroby dziasel na ich zycie, dwie na trzy twierdza ze ich pewnosc siebie wzrosla po uzywaniu pasty do zebow parodontax. Tyle samo przyznaje, że przestało unikać towarzystwa oraz bać się o zdrowie swoich dziąseł.
  • Używaj szczoteczki manualnej lub elektrycznej o małej główce i miękkich, okrągłych włóknach, zwracając szczególną uwagę na linię dziąseł (miejsce, w którym dziąsła stykają się z zębami). Szczoteczkę do zębów parodontax zaprojektowano specjalnie z myślą o zapobieganiu problemom z dziąsłami przy szczotkowaniu dwa razy dziennie. Samo mycie zębów również jest łatwiejsze.
  • Używaj nitki lub szczoteczek międzyzębowych w celu usunięcia płytki z trudno dostępnych miejsc, szczególnie między zębami.
  • Używaj płynu do płukania ust, takiego jak parodontax Daily Mouthwash, który zapewnia codzienną ochronę dziąseł.

Zapytaj dentystę o najlepszy dla Ciebie sposób leczenia choroby dziąseł.

* W porównaniu ze zwykłą pastą, po profesjonalnym czyszczeniu w gabinecie dentystycznym i przy szczotkowaniu dwa razy dziennie, nie dotyczy pasty parodontax Whitening.