5 SPOSOBÓW RADZENIA SOBIE Z KRWAWIENIEM DZIĄSEŁ

  1. Szczotkuj zęby dwa razy dziennie przez dwie minuty za pomocą szczoteczki manualnej lub elektrycznej o małej główce i miękkich, okrągłych włóknach. Unikaj zbyt mocnego szczotkowania i wykonuj okrężne lub eliptyczne ruchy. Zaleca się wymianę szczoteczki co trzy miesiące.
  2. Używaj nici lub szczoteczek międzyzębowych w celu usunięcia drobinek jedzenia z trudno dostępnych miejsc, szczególnie spomiędzy zębów. Nitkuj zęby dwa razy dziennie, tuż przed szczotkowaniem.
  3. Wybierz pastę parodontax z fluorem, opracowaną z myślą o usuwaniu złogów bakterii płytki nazębnej, które mogą podrażniać dziąsła i prowadzić do choroby dziąseł. Pasta do zębów parodontax usuwa złogi bakterii płytki nazębnej, dzięki czemu jest 4x bardziej skuteczna od zwykłej pasty w zwalczaniu głównej przyczyny krwawienia dziąseł w porównaniu ze zwykłą pastą po profesjonalnym czyszczeniu w gabinecie dentystycznym i przy szczotkowaniu dwa razy dziennie.
  4. Jeśli widzisz krew w ślinie podczas szczotkowania lub dostrzegasz inne oznaki choroby dziąseł, jak najszybciej porozmawiaj z dentystą. Nie czekaj, aż pojawi się problem. Regularne kontrole pomogą zidentyfikować i wyleczyć objawy choroby dziąseł, zanim zdążą się one rozwinąć.
  5. Dieta uboga w substancje odżywcze jest źródłem potencjalnych problemów z dziąsłami. Na infekcje bardziej narażone są także dziąsła palaczy. Zdrowy styl życia i prawidłowe odżywianie się pomagają utrzymać Twoje ciało, w tym dziąsła, w dobrej kondycji.