DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ PRODUKT LECZNICZY CORSODYL PO ZABIEGACH STOMATOLOGICZNYCH?

Może się okazać, że poważne zapalenie dziąseł lub zapalenie przyzębia będą wymagać przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego. Jego celem może być likwidacja kieszonek, które w wyniku choroby dziąseł tworzą się między zębami a dziąsłami. Może się też zdarzyć, że konieczna będzie ekstrakcja zęba lub wstawienie implantu. Tego typu zabiegi mają wpływ na dziąsła i mogą doprowadzić do ich uszkodzenia.

Sukces każdego leczenia zabiegowego zależy po części od redukcji ilości bakterii w jamie ustnej, szczególnie w pobliżu rany lub miejsca uszkodzenia dziąsła. To dlatego Twój dentysta może zarekomendować Ci produkt leczniczy Corsodyl, płyn do stosowania w jamie ustnej.

JAK PRODUKT LECZNICZY CORSODYL PRZYSPIESZA GOJENIE

Płyn Corsodyl może być używany po zabiegach stomatologicznych ponieważ zawiera 0,2% w/v roztwór glukonianu chlorheksydyny, który jest preparatem o działaniu przeciwbakteryjnym do stosowania zewnętrznego. Jest on skuteczny wobec szerokiego zakresu wegetatywnych bakterii Gram-ujemnych i Gram-dodatnich, drożdżaków, grzybów wywołujących grzybice skórne oraz lipofilnych wirusów. Działa na szeroki zakres ważnych organizmów patogennych bytujących w jamie ustnej stąd też jest skuteczny w leczeniu wielu powszechnie występujących chorób jamy ustnej oraz przyspiesza gojenie.

W pierwszym tygodniu po zabiegu, kiedy rana jest jeszcze niewygojona, szczotkowanie bywa bolesne i może doprowadzić do naruszenia szwów. Płukanie ust dwa razy dziennie płynem Corsodyl 0,2% pomaga utrzymać czystość jamy ustnej w pierwszych dniach po zabiegu.

Corsodyl to lek. Jego używanie powinno być zawsze zgodne z informacją zawartą na ulotce i wskazaniami lekarza.