Location:

Ślina ze śladami  krwi w umywalce
Ślina ze śladami  krwi w umywalce

Objawy choroby dziąseł

Halitoza a choroba dziąseł: wszystko, co musisz wiedzieć

Halitoza to termin medyczny oznaczający nieświeży oddech. Halitoza ma wiele przyczyn: poczynając od spożywanych posiłków po higienę jamy ustnej.

Jeżeli poczujesz u siebie halitozę, może to być oznaką poważniejszych problemów np. choroby dziąseł.

Wizualizacja bakterii na dziąsłach przy użyciu szkła powiększającego

Krwawienie dziąseł a halitoza

Jedną z głównych przyczyn krwawienia dziąseł mogą być bakterie płytki nazębnej. Jeżeli dopuścisz do nagromadzenia się bakterii w jamie ustnej, produkowane przez nie toksyny staną się przyczyną nieświeżego oddechu. Bakterie rozkładają resztki jedzenia, co może powodować wydzielanie się gazów o nieprzyjemnym zapachu i prowadzić tym samym do nieświeżego oddechu.

Nieświeży oddech może być przyczyną zakłopotania, szczególnie w sytuacjach towarzyskich, gdy chce się być blisko drugiej osoby.

Jak parodontax może pomóc

Przy szczotkowaniu 2x dziennie, pasta parodontax Fluoride 4x skuteczniej niż zwykła pasta eliminuje główną przyczynę krwawienia dziąseł, czyli złogi płytki bakteryjnej*. Mycie zębów dwa razy dziennie pomoże Ci zachować zdrowe dziąsła i mocne zęby oraz sprawi, że Twój oddech będzie świeży każdego dnia.

Należy jednak pamiętać, że płytka nazębna jest tylko jedną z możliwych przyczyn halitozy, dlatego w razie obaw koniecznie skonsultuj się z dentystą lub higienistką. 

* W porównaniu ze zwykłą pastą, po profesjonalnym czyszczeniu w gabinecie dentystycznym i przy szczotkowaniu dwa razy dziennie, nie dotyczy pasty parodontax Whitening.